|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Saw Type: | Miter Saw |
| Application: | Wood Saw, Metal Saw |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model Number | 9086 |
| Voltage | 230V/50Hz, 110V/60Hz |
| Input Power | 1700W |
| No-load speed | 4700 rpm |
| Blade Diameter | 210mm/8'' |
| Cutting capacity | 0° x0° : 340x65 mm 0° x45°: 340x40 mm 45°x45° : 240x65 mm 45°x0°: 240x40 mm |
| Packing | 1pc/carton |
| Carton size | 79*46*35.5cm/pc |
| N.W./G.W. | 12/14kgs |
| Loading quantity | 20/40/40H: 202/402/495PCS |


Q1:How about your products? How can you guarantee the quality?