|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Saw Type: | Miter Saw |
| Application: | Wood Saw, Metal Saw |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model Number | 1245 |
| Voltage | 230V/50Hz, 110V/60Hz |
| Input Power | 1700W |
| No-load speed | 3800 rpm |
| Blade Diameter | 305mm/12'' |
| Cutting capacity | 90°x90°: 105x335mm 90°x45°: 105x235mm left: 45°x90°: 60x335mm right:45°x90°: 35x335mm left: 45°x45°: 60x235mm right: 45°x45°: 35x235mm |
| Packing | 1pc/carton |
| Carton size | 95*51*53cm/pc |
| N.W./G.W. | 12/14kgs |
| Loading quantity | 20/40/40H: 95/195/230PCS |


Q1:How about your products? How can you guarantee the quality?