|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Saw Type: | Miter Saw |
| Application: | Wood Saw, Metal Saw |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model Number | 9085 |
| Voltage | 230V/50Hz, 110V/60Hz |
| Input Power | 1800/2200 W |
| No-load speed | 5000 rpm |
| Blade Diameter | 210mm/8'' |
| Cutting capacity | 0° x0° : 300x65 mm 0° x45°: 300x38 mm 45°x0° : 200x38 mm 45°x45°: 200x65 mm |
| Packing | 1pc/carton |
| Carton size | 60*40*39cm/pc |
| N.W./G.W. | 13/15kgs |
| Loading quantity | 20/40/40H: 290/600/705PCS |


Q1:How about your products? How can you guarantee the quality?