|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Saw Type: | Miter Saw |
| Application: | Wood Saw, Metal Saw |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model Number | 1020 |
| Voltage | 230V/50Hz, 110V/60Hz |
| Input Power | 1500W |
| No-load speed | 6000 rpm |
| Blade Diameter | 255mm/10'' |
| Cutting capacity | 0°/0°: 120*70mm 0°/45°: 120*45mm 45°/45°: 70*45mm 45°/0°: 70*70mm |
| Packing | 1pc/carton |
| Carton size | 59.5*51*40.5cm/pc |
| N.W./G.W. | 12/13.5 KGS |
| Loading quantity | 20/40/40H: 285/590/695PCS |



Q1:How about your products? How can you guarantee the quality?