|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Saw Type: | Miter Saw |
| Application: | Wood Saw, Metal Saw |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model Number | 1033 |
| Voltage | 230V/50Hz, 110V/60Hz |
| Input Power | 2000W |
| No-load speed | 3200/4500 rpm |
| Blade Diameter | 255mm/10'' |
| Cutting capacity | 0°x90° 340 x 90 mm 45°x90° 240 x 90 mm 0°x45° 340x45 mm 45°x45° 240 x 45 mm |
| Packing | 1pc/carton |
| Carton size | 95X51X53 cm |
| N.W./G.W. | 23/25 KGS |
| Loading quantity | 20/40/40H: 290/600/ 705 PCS |




Q1:How about your products? How can you guarantee the quality?