|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Application: | Small Crane |
| Type: | Chain Hoist |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model Number | HP601 |
| Power source | Hand chain |
| Max working height | 3.35m |
| Min working height | 1.38m |
| Max loads | 150lbs/68kgs |
| Applications | Drywall panel,plaster board installation lift |
| Materials | Steel |
| Wheel | 3 pieces 4'' caster wheels |
| Carton size | 1pc/carton,79X46X50 cm |
| N.W./G.W. | 38.5/36 KGS |
| Loading quantity | 20/40/40H: 290/600/ 705 PCS |



Q1:How about your products? How can you guarantee the quality?